Novinka: Speikleitenberg (2.124 M) - Krugspitze (2.074 M) - Krugkoppe (2.042 M)

I tato túra začíná u horské chaty Bergerhube na konci údolí Triebental. Z pravé strany obejdete chatu a projdete ohradou chlupatého horského skotu, kde jsou většinou k vidění i oslíci a horské kozy - atrakce pro děti. Pokračujete po lesní cestě jižním směrem až k rozcestí, kde pokračujete mírně vlevo podle směrovky na Kettentörl. Cesta začne brzy strmě stoupat a zhruba po 2 hodinách od parkoviště dosáhnete sedla Kettentörl (1.864 m) s dalekým výhledem. Pro sběratele vrcholů možnost odbočky na vrchol Kettentalkogel (2.152 m) vlevo od sedla (1-1:15 tam i zpět).

Hlavní cesta ze sedla na druhou stranu pokračuje dolů do dlouhého údolí k jezeru Ingeringsee. My se vydáme doprava po pěšince stoupající podél hřebene k vrcholu Speikleitenberg (2.124 m), nejvyššímu bodu dnešní túry. Po vyhlídkovém hřebeni pokračujeme dále a po chvilce odbočíme doleva k vrcholu Krugspitze (2.074 m) v bočním hřebeni. Nejprve krátce a prudce sestoupíme do sedýlka a po pár minutách stojíme nahoře. Sestoupíme zpět do sedla a po již pohodlné pěšince dojdeme k blízkému plesu Krugsee, jehož břehy lákají k odpočinku a polednímu pikniku.

Od plesa vystoupíme trochu namáhavě po místy sesutém svahu do sedla a dále podél hřebene vlevo k poslednímu vrcholu Krugkoppe (2.042 m). Pro neúnavné vrchaře možnost další odbočky a dosáhnutí ještě vrcholu Mödringkogel (2.142 m, 30-40 min. tam i zpět). Z vrcholu Krugkoppe scházíme pozvolně dolů severním směrem zpátky do údolí Triebental. Pěšinka vede nejprve loukami a mezi klečemi, později vysokým lesem až dojdete zpět k horské chatě Bergerhube, kde se můžete občerstvit nebo odměnit nějakou štýrskou specialitou na krásné letní zahrádce.