3) Fels- und Höhlenwelt

(5,8  km, převýšení 260 m)

Okružní výlet k bývalému dolu na magnezit a 70ti metrové klouzačce (nejdelší svahová klouzačka ve Štýrsku). V dole si můžete prohlédnout a projít těžební štoly, prohlédnout Malý a Velký Dóm (Velký Dóm jen s průvodcem), vyjít po Nebeských schodech nebo zkusit přelézt jednu ze sportovních lezeckých cest. Malý Dóm je využíván i pro různé společenské či kulturní akce. U vchodu najdete kiosek s občerstvením a samoobslužné místo na grilování. Tato procházka je vlastně prodloužením  procházky č. 2. S malými dětmi je možno dojet přímo ke klouzačce z Hohentauern autem.

Otevřeno od poloviny května do poloviny října o víkendech, o letních prázdninách denně 10 – 16 hod (při špatném počasí zavřeno!). Ceny: celý Fels- und Höhlenwelt vč.klouzačky 7€/dospělí, 4€/děti, pouze klouzačka (neomezeně) 2€/děti i dospělí, 7€/rodinné vstupné. Při úhradě vstupného vám půjčí rukavice na brzdění. Ale nebojte, až tak moc to neklouže a hodně záleží na materiálu vašich kalhot – některé naopak vůbec nejedou! Za mokra ale nebezpečné.

Z Hohentauern půjdete dolů k rybníčku Weberteich a sledujete trasu procházky č. 2 (Wasserweg) až k potůčku. Přejdete po lávce potůček a pokračujete lesem dolů po proudu podél jeho pravého břehu. Cesta se postupně změní v pěšinku, která pokračuje po louce přes dřevěné chodníčky až do areálu bývalého lomu (Magnezit Bergbau), kde je pro návštěvníky výše popsaný Fels- und Höhlenwelt se svahovou klouzačkou. Zpátky do Hohentauern vede málo frekventovaná silnička, ze které se vám postupně otvírají pěkné výhledy na celé údolí a zejména vrcholy Gr. Hengst a Bruderkogel.