1) Rybníček Weberteich a srub Pfahlbaudorf

Krátká procházka do údolí, ideální třeba na odpoledne v den příjezdu, když si budete chtít zajít někam na pivo nebo s kočárkem kvůli uspání malého horala. Vhodné i v superšpatném počasí nebo v zimě, když už nebudete vědět, co s dětmi v chalupě. Ve srubu Pfahlbaudorf si můžete dát k pivu chleba se špekem, v zimě třeba Jagatee a děti horkou čokoládu. Můžete si dát i pstruha či sivena alpského, kterého vám na objednávku vyloví a připraví čerstvého.

Z chalupy vyražte dál podél hlavní silnice a po 200 metrech odbočte po menší silničce vpravo. Pokračujte stále dolů do údolí a na všech křižovatkách se držte vlevo. Přejděte hráz rybníku Weberteich, odkud se vám naskytne malebný pohled na stylový srub Pfahlbaudorf pod horou Gr. Hengst (2.159 m). Za rybníkem směrem na jih dominuje pohledu mohutný Bruderkogel  (2.299 m).

 Zpátky můžete jít stejnou cestou, nebo když přejdete zpátky hráz rybníku, odbočte vpravo na malé parkoviště a dejte se vzhůru po cestě mezi loukou a lesem. Cesta vás vyvede na hlavní silnici, a když se po ní vydáte vlevo, po pár stech metrech jste zpátky v chalupě. Procházku můžete skombinovat s procházkami č. 2 nebo 3.