24) nalehko po nejvyšších vrcholech Rottenmannských Taur s noclehem na horské chatě

Tento návrh je jakousi kombinací túr č. 19 a 20 a současně zajímavou možností, jak vidět z Rottenmannských Taur víc, aniž byste museli na zádech tahat těžký batoh s vybavením na bivakování. Během 2 dní vystoupíte až na 8 dvoutisícovek a přespíte v pohodlí horské chaty Rottenmanner Hütte. Chata je v provozu od poloviny května do poloviny října a v zimě o víkendech a svátcích (pro rezervaci volejte na tel 0043/664/1462923 nebo vyplňte kontaktní formulář na www.rottenmannerhuette.at ). Mimo tento čas můžete přenocovat ve volně přístupném winterraumu pro 4 osoby. Winterraum je přímo spojen s chatou a díky tomu je velmi komfortně vybaven (topení, WC, tekoucí voda, kamna a veškeré nádobí na vaření).

Túra začíná od parkoviště u Edelrautehütte, kam vyjedete po mýtné silničce z Hohentauern. Z parkoviště půjdete kolem horské chaty Edelrautehütte a jezera Gr. Scheibelsee až na vrchol Gr. Bösenstein. Stejně jako u túry č. 19 pokračujete z vrcholu vybíhajícím skalnatým SZ hřebenem na Sonntagskarspitz a dále po hřebeni po trase túry č. 20 na vrcholy Dreistecken a Hochheide (viz mapka). Z vrcholu Hochheide scházíte západním svahem až do sedla, kde z hřebene odbočíte na SZ a sestupujete strmě k planině Singsdorfer Alm. Odtud vás čeká ještě krátký protivýstup, abyste překonali zalesněný hřebínek, a značená cesta vás přivede k horské chatě Rottenmanner Hütte ukryté v lesích severních svahů.

Druhý den se z chaty vydáte západním směrem a obloukem vystoupíte na plochý vrchol Stein am Mandl. Tímto se prakticky dostanete zpátky na hřeben, po kterém půjdete zpět přes vrcholy Seegupf, Diewaldgupf a Moserspitz až zpátky na Hochheide. Část hřebene přes vrchol Dreistecken bude jediným společným úsekem s předchozím dnem a vy se v sedle za tímto vrcholem s hřebenem rozloučíte a po značené stezce strmě sestoupíte východním svahem k jezeru Gefrorener See (viz túra č. 19). Odtud již mírněji scházíte do kotle Ochsenkar, přejdete klikatící se potok na jeho dně a krátce poté odbočíte vpravo po značce zpět k Edelrautehütte. Tímto mírným závěrečným výstupem se okruh uzavře a vy už jen od chaty seběhnete po louce na parkoviště k autu.